Jesteś jak Krzysztof Kolumb

 

„Podświadomość jest jak Krzysztof Kolumb, który uparł się, że popłynie na zachód, żeby dotrzeć do Japonii.

Miał złe mapy…

Dotarł na Karaiby i ogłosił, że jest w Indiach, gdzie mieszkają Indianie. I nic mu się nie zgadzało.

Jeśli nosisz w sobie fałszywą mapę, będziesz ciągle miał wrażenie, że błądzisz w życiu."

cytat z „W dżungli podświadomości” Beaty Pawlikowskiej

Przekonania jakie mamy w głowie, są dla nas jak mapy.

To one określają dokąd idziemy, którą drogę wybieramy, jak reagujemy, oceniamy sytuacje i ludzi.

Przekonania tkwią w naszej podświadomości i najczęściej nie zdajemy sobie w ogóle z nich sprawy, a one mają za zadanie ułatwiać nam życie, upraszczać je, służyć nam. Dzięki nim często reagujemy odruchowo. Nie tracimy czasu za każdym razem na zastanawianie się co powinniśmy zrobić.

Ale…

Czasem przekonania, które zazwyczaj powstały w naszym umyśle bardzo dawno temu, na podstawie doświadczeń lub przekazu od rodziców, stają się nieaktualne, albo nieadekwatne do nas lub do naszej sytuacji.

Przekonania, tak jak pamięć, są zmagazynowane w naszym układzie limbicznym. Jest to druga co do wieku, w procesie ewolucji, cześć naszego mózgu, która reguluje nasze emocje, pamięć i właśnie przekonania. Do niej, tak jak i do mózgu gadziego, który odpowiada za nasze przetrwanie, nie mamy świadomego dostępu. Mamy za to dostęp do kory nowej, która odpowiada za nasze myślenie i która może zweryfikować w procesie myślowym, czy dane przekonanie nam służy. Jeśli oceni, że nie – będzie można zacząć pracę nad zmianą przekonania na takie, które będzie dla nas wspierające.

Jak to zrobić – pokażę na warsztacie „Rozbij szklany sufit i dosięgnij gwiazd”, w czasie którego uczę jakimi metodami możemy najpierw zweryfikować, czy przekonanie jest dla nas korzystne, a później pracować nad zmianą przekonań ograniczających na wspierające.

Informacje i zapisy : TUTAJ

 

 

 

 

Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację Polityki prywatności dostępnej do wglądu tutaj

Joanna Lange

Coach Kobiecych Marzeń

tel. 506 668 964 

E-mail: lange.joanna@gmail.com

Skype: joanna.lange7