„Rozbij szklany sufit i dosięgnij gwiazd”

Byłaś grzeczną dziewczynką w spódniczce i rajstopkach? Wzorową uczennicą ze świadectwem z paskiem, pomagającą mamie w domu i opiekującą się rodzeństwem?

A może wręcz przeciwnie –„chłopaczarą”, wiecznie umorusaną i biegającą za bandą chłopaków, starającą się ze wszelkich sił zachowywać jak oni, żeby tylko Cię nie odrzucili?

Jak by nie było – jedno jest pewne – w swoim dzieciństwie słyszałaś: „ tak dziewczynka nie robi”, „dziewczynce nie wypada”, „ubierz się jak dziewczynka”, „nie złość się, bo złość piękności szkodzi”, itd. ...

Potem mówiono Ci, żebyś uważała, bo wiesz „chłopak wykorzysta i rzuci”, a „koleżanka odbije Ci chłopaka”, a o „męża trzeba dbać, bo pójdzie do innej”.

Te i inne stereotypowe zdania, słyszane często i to od ważnych dla Ciebie osób, wpływały, a być może nadal wpływają na twoje zachowanie. Może stały się twoimi wewnętrznymi przekonaniami, które działają jak hamulec ilekroć twoje życie zaczyna nabierać prędkości, a Ty nieopatrznie zaczynasz pędzić w kierunku sukcesu.

Może w ogóle nie pozwoliły Ci zrobić kariery, bo trzeba było zadbać o męża i wychowywać dzieci.

A może nawet pracujesz, osiągasz sukcesy, ale wciąż gdzieś tam w środku czujesz się „nie dość dobra”.

Czy wiesz, że badania wewnętrzne w firmie Hewlett-Packard ujawniły, że kobiety ubiegają się o wolne stanowisko pracy tylko wtedy , gdy uważają, że w 100% odpowiadają wyznaczonym kryteriom. Mężczyźni aplikują, jeśli spełniają 60% wymagań!

Więc zadaj sobie teraz pytanie: co bym zrobiła w swoim życiu , gdybym się nie bała? A potem idź i zrób to”.

Zacznij od zidentyfikowania tego co ogranicza Cię z zewnątrz, zbadaj co blokuje od środka, a potem, krok po kroku, pozbądź się tych wszystkich ograniczeń i zacznij żyć po swojemu. Nie pozwól, żeby kto inny pisał scenariusz Twojego życia.

Mogę Ci towarzyszyć w tej drodze.

Formularz kontaktowy

 

 

 

 

 


Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację Polityki prywatności dostępnej do wglądu tutaj

Joanna Lange

Coach Kobiecych Marzeń

tel. 506 668 964 

E-mail: lange.joanna@gmail.com

Skype: joanna.lange7